Diş Buğdayı

Bebeğimizin ilk dişini kutladığımız ve ona sağlıklı dişer ve bereketli uzun bir ömür dilediğimiz Diş Buğdayı davetinizi yetişkinler için özel olarak hazırlanan Nar Lobi katımızda kutluyoruz. Nar Loby her türlü davetlerinizi evinizin konforunda verebileceğiniz şekilde dekore edilmiş olup, konsepte uygun olarak süslenmektedir.

Nar Loby Diş Buğdayı gününe uygun temalar ile süsleniyor, Diş Buğdayı'nın yanı sıra özel ikramlar hazırlanıyor. Davet fotoğrafları çekilerek parti sahibine CD olarak sunuluyor. İstenirse bebeğimizin abla ve ağabey konukları bir animatör eşliğinde yaşlarına uygun oyun katında eğleniyor.

Bebeğin ilk dişinin kutlanması Eski Türk geleneklerinden biridir. Özel olarak hazırlanan Diş Buğdayı , hem bebeğin dişlerinin sağlam ve düzgün olması hem de bereketli bir hayatı olması temennilerini temsil eder.

Yakın dostlardan dişleri düzgün olan bir kişi bebeğin diş teyzesi olur ve ona özel bir hediye alır.

Davetlilere şükür ve dualar eşliğinde içine önceden bir çeyrek altın ya da boncuk saklanmış olan diş buğdayı ikram edilir. Bu kimin tabağına gelirse bebeği giydirmekle sorumlu olur. Servisin sonunda masanın üzerine şık bir örtü yayılarak bir tepsinin içine meslekleri sembolize eden eşyalar ve bir kase diş buğdayı konulur. Örtünün üzerine oturtulan bebeğin başından bir avuç buğday dualar ile dökülür ve bir tane de ağzına verilir. Daha sonra bebeğin ilk uzandığı eşyanın onun ilerideki mesleğini temsil ettiğine inanılır.

Nar Loby her türlü davetlerinizi evinizin konforunda verebileceğiniz şekilde dekore edilmiş olup, konsepte uygun olarak süslenmektedir.

  • 30 yetişkin + 10 çocuk için yetişkin ve çocuk katlarının kullanımı (0-2 yaş ücretsiz)
  • Velilere limitsiz çay, neskafe ve meşrubat ikramı
  • 4 çeşit veli ikramı + diş buğdayı (İkramlarınız 22 çeşit seçenek arasından sizin arzunuza göre seçilecek)
  • Diş Buğdayı temalı mekan süslemesi
  • Özel Nar Party davetiyeleri
  • Bu özel günün anısına konuklarınız için hazırlanmış 30 adet kokulu sabun ya da şeker hamuru ile süslenmiş hediyelik kurabiyeler.
  • 1 Animatör (10 çocuğa kadar)

Resim Galerisi